Smokehouse soğuk füme Dym Dymych: yorumlar, modeller, fotoğraflar

Ev yapımı soğuk tütsülenmiş ürünlerin aroma ve lezzet açısından satın alınan et ve kimyasal aromalarla işlenmiş balıklarla kıyaslanamayacağı büyük bir sır olmayacak, hammaddeden bahsetmeye gerek yok. Bu nedenle, iyi bir aparata, örneğin bir dizi aksesuara sahip soğuk tütsülenmiş bir tütsü Dym Dymych'e ihtiyacınız var. Eh, sigaranın sonucu tamamen kantinin üstesinden gelme yeteneğine bağlıdır.

Smoke Dymych sadeliği ve güvenilirliği ile şaşırtıyor

Soğuk tütsülenmiş bir tütsü odası Smoke Dymych neye benziyor?

Et ve balık ürünlerini işleyen tecrübeli sigara içiciler, aparatın çok karmaşık olmaması gerektiğini, pek çok teknik detay ve ayarlama ile ve tabii ki çinko kova kadar ilkel bir tankta iyi bir ürün elde edilemeyeceğini savunuyorlar. Makul bir uzlaşma olmalı ve bu bakış açısından, duman oluşturucuya sahip soğuk tütsülenmiş bir duman odası olan Smoke Dymych, soruna iyi bir çözüm olabilir.

Yapısal olarak, aparat dört birimden oluşur:

 • Duman jeneratörü, 30 cm yüksekliğe kadar kapaklı metal bir camdır.İncelemelere bakılırsa, soğuk içim için duman üreteci Smoke Dymych, aparatın ana parçasıdır. Kantinin kalitesi, duman üreticisinin çalışmasını ne kadar doğru bir şekilde ayarlamanın mümkün olduğuna bağlıdır;
 • Düşük basınçlı hava üfleyiciler, yardımıyla jeneratörün ürettiği duman doğrudan kantinin odasına verilir. Üreticiler talimatlarda buna kompresör diyorlar, aslında normal bir akvaryum havalandırıcıdır. Cihaz oldukça basit, çok güvenilir ve günlerce soğuk sigara modunda çalışabilir;
 • Dumanlı ürünlerin soğuk işlenmesi için dolap veya tank. Kapasite, modele bağlı olarak 32 ila 50 litre arasında seçilebilir.
Önemli! Kantinin çıkarılabilir haznesinin kapağı, kantinin dolabındaki yan kenarlara basılarak sabitlenir. Smoke Dymych'in çok sayıda yuvası ve deliği vardır, bu nedenle çalışma sırasında duman ve ortaya çıkan sıvının tüm çatlaklardan dökülmesine hazırlıklı olmanız gerekir.

Genel olarak, Dym Dymych soğuk tütsülenmiş bir ev tipi tütsü odasıdır, bu nedenle büyük üretkenliğe güvenmemelisiniz. Ustalar aksini önermektedir - her ürün için en uygun yük hacmini ayrı ayrı seçmek ve buna göre duman akışını, yük seviyesini ve talaş yanma oranını ayarlamak.

Çalışma prensipleri

Bir tütsü odasının tam olarak nasıl çalıştığını anlamak için aşağıdaki şemaya bakın.

Cihazda bir şeyi değiştirmeye gerek yok, sadece cihazın yapılandırılması gerekiyor

Soğuk içici, aşağıdaki prosedüre göre başlatılır:

 • Kantinin haznesinde ham bir ürün asılır, kancalar kullanabilirsiniz, ancak çoğunlukla soğuk tütün için et, balık veya peynir yatay çaplarda sicim ile bağlanmalıdır;
 • Duman üreticisini tercihen aynı büyüklükte 8-10 mm cips, kızılağaç veya kirazla doldururuz ve daima kuru. Kapağı kapatın ve kompresörden gelen hava beslemesini açın;
 • Duman silikon hortumdan çıktıktan sonra kantinin alt kısmındaki bağlantı parçasına takıyoruz.

Soğuk dumanlı ürünleri işleme sürecinin ne kadar yoğun olması gerektiğine bağlı olarak, kompresörden duman jeneratörüne giden hava beslemesini düzenliyoruz. Ürün önceden ısıl işlem görmüşse, iki şeffaf tüpten biri çıkarılabilir. Duman miktarı daha az olacak ve emisyon süreci en az iki kez sürecektir.

Tavsiye! Duman üretecindeki odun yongalarını tutuşturmak için gövdenin alt kısmında 8 mm'lik küçük bir delik açılmıştır. Malzemeyi kibritlerle aydınlatmak çok fazla pratik gerektirir, bu nedenle yeni başlayanlar için bir brülör veya normal bir çakmak kullanmak daha iyidir.

Bir tütsü odası ile çalışırken, odaya düşen suyun ana plastik borusunun uzunluğu değişmeden kalır. Ancak kışın en az üç kat kısaltılması gerekecek, aksi takdirde duman sıcaklığı hesaplanan 40'tan düşebilir.hakkında8-10 arasıhakkındaC. En iyi durumda, Smoke Dymych tütsü odasının iki kat daha uzun sürülmesi gerekecektir; en kötü durumda, ürün tamamen ve geri alınamaz bir şekilde bozulacaktır.

Ürünün kancalara veya jartiyerlere asılması gerekecek

Ne içilebilir

Smoke Dymych'de işlenebilecek ürünlerde herhangi bir sınırlama yoktur. Bir tütsü evinde balık, fileto, domuz pastırması, jambon, peynir eşit başarı ile soğuk olarak içilebilir.

Dikkat etmeniz gereken tek şey, ürünün birçoğu serbest kaldığı ve bir kısmı yüzeyde kaldığı için ürünün katran kokusu ile uyumluluğudur. Örneğin, Smoke Dymych bir tütsü evindeki jambon ve peynir, servis edilmeden veya saklanmak üzere gönderilmeden önce kurutulmalıdır. Balık ve et, fazla nemi ve güçlü kokuları gideren kağıda sarılır.

Avantajlar ve dezavantajlar

Dym Dymych modellerinin her birinin kendi olumlu yanları ve küçük dezavantajları vardır. Bu serideki tüm sigara içenler için genel avantajlardan aşağıdakiler sayılabilir:

 • Soğuk bir sigara içme odası için basit bir cihaz, tecrübesi olmayan bir kişi bile Dym Dymych aparatını nasıl çalıştıracağını, duman üretecini nasıl ayarlayacağını ve modu seçebilir;
 • Yapının yüksek güvenilirliği, pratikte kırılacak hiçbir şey yok;
 • Uzun servis ömrü;
 • Sigara içme odası, gerekirse parçalara ayrılabilir ve bir kutu içinde paketlenebilir.

Basit cihaz Dym Dymych sayesinde, tasarıma her zaman kendi fikrinizi veya rasyonalizasyonunuzu ekleyebilirsiniz. Bir tütsü odasının standart bir tasarımını kullanabilir veya ilkesine bir Duman Dumanı analogu inşa edebilirsiniz, ancak daha büyük bir boyut ve performansa sahip olabilirsiniz.

Örneğin, kantinin çalışması için olumsuz yönler de vardır, elektrik gereklidir, çünkü onsuz kompresör hava sağlayamayacaktır. Süper şarj cihazı 220 voltluk bir voltaj için tasarlanmıştır, bu nedenle aracın aküsünün kullanılması söz konusu değildir.

Ek olarak, kendi uygulamamızdan ve soğuk tütsülenmiş tütsü evi Dym Dymych 02 B'nin incelemelerinden, belirli operasyonel problemler not edilebilir:

 • Tütsüleme odasının içinde yatay pimlerin varlığı, ürünlerin yerleştirilmesi için çok uygun değildir ve bazı durumlarda büyük balıkların, büyük fileto parçalarının ve belin yerleştirilmesini bile sınırlandırır;
 • Duman üreticisinin çalışması sırasında büyük miktarda uçucu bileşik, katran ve katran açığa çıkar. Ek temizleme filtrelerinin bulunmaması nedeniyle, tüm bunlar kantinin içine yerleşir.

Örneğin, tuzlu balık veya salamura et gibi haznede yüksek nem içeriğine sahip ürünleri işlerseniz, Smokehouse Dymych'in içinde katranlı büyük miktarda reçineli su kalacaktır.

Bütün bunlar kameranın kurulu olduğu masanın üzerine akıyor. Buna göre, işlemin sonunda, Smoke Dymych tütsü odasını saklama için çıkarmadan önce soğuk sigara dolabının içi iyice ve uzun bir süre plaktan yıkanmalıdır.

Popüler modeller

Kantinin üreticisi Dym Dymych, iki malzeme seçeneğiyle odalar sunar - çekiç boyası ile boyanmış siyah çelikten, bu "01" serisi ve paslanmaz çelik gövdeli daha pahalı modeller - "02" serisi.

Büyük hacimli ürünleri işlemesi gerekenler için üretici, soğuk tütsülenmiş bir tütsü odası Dym Dymych UZBI sunmaktadır. Geleneksel modellerin aksine, bu cihaz iki kat hava hacmi sağlayan daha güçlü bir kompresör kullanır, sigara dolabının kapasitesi 50 litredir. Büyük turna balığı, yayın balığı ve hatta jambon içebilirsiniz.

Smokehouse of cold Smoking Smoke Dymych-01

İlk tanıdıkta, 01 serisi modeller özellikle görünüşte etkileyici değildir ve bu anlaşılabilir bir durumdur. Üretici, özellikle dekoratif dış verileri takip etmedi ve ürünü pratik ve kullanımı kolay hale getirmeye çalıştı. Buna göre Dym Dymych “01” serisinin fiyatı, paslanmaz çelik muadillerine göre neredeyse iki kat daha düşük.

01B

Soğuk içicinin işaretindeki harf indeksi, büyük bir hacim anlamına gelir, bu durumda duman dumanı kantinin 45-50 litrelik bir dolap ile donatılmıştır. Kutunun ağırlığı 5,1 kg olup, bir yazlık veya banliyö bölgesi koşullarında bile kabini sorunsuz bir şekilde taşımanıza izin verir.

Dış boya, çekiç boyası veya beyaz emaye ile yapılabilir, bu, kabin içindeki sıcaklık 40'ı geçmediği için kantinin çalışmasını etkilemez.hakkındaTam yükte bile.

Standart duman jeneratörü, 114 mm çapında, içinde koruyucu bir kaplama olmaksızın silindirik kaynaklı bir gövde şeklinde yapılmıştır. Kapak bir kelebek somun ile sabitlenmiştir.

Önemli! Güvenilir bir hava beslemesi sağlamak için, bobinleri talaşların birbirine yapışmasına izin vermeyen bir çelik yay yerleştirilir.

Bu nedenle, kantinin duman dumanının detaylarını kaybetmek istenmeyen bir durumdur. Her eleman, yanma kalitesinin açıkça bozulduğu belirli bir işlevi yerine getirir.

01 milyon

Soğuk dumanlı Duman Dymych 01 m'nin tütsü odası, önceki modelin bir modifikasyonudur, tek fark, kabinin hacminin 32 litreye düşürülmesidir. Buna göre ağırlık 5,7 kg'dan 3,2 kg'a düştü.

Model 01M

Bu, işi büyük ölçüde basitleştirdi, çünkü sigara odasının boyutları artık Smoke Dymych'i doğrudan mutfaktaki masaya veya verandaya kurmanıza izin veriyor.

Smokehouse of cold smoking Smoke Dymych-02

02 serisinin ayırt edici bir özelliği, kabin ve jeneratör üretimi için gıda sınıfı paslanmaz çelik kullanılmasıdır. Bir yandan, cilalı ayna yüzeyi dikkatleri üzerine çektiğinden ve dış cephede olumlu bir izlenim yarattığından, bu iyi bir pazarlama manevrasıdır. Öte yandan cilalı metal, cihazın bakımını kolaylaştırır, cilalı yüzeyden kurum ve katran izlerini çıkarmak çok daha kolaydır, aynı zamanda kantinin sıhhi durumu üzerindeki kontrolü de geliştirir.

02B

Endeksli ikinci serinin sigara içme odası 50 litre hacimle yapılır. Dolabın şeklinin kare prizma şeklinde yapıldığı “01 B” den farklı olarak “02 B” dikdörtgen gövdeye sahiptir ve özellikle sahada çalışmanız gerekiyorsa daha stabil bir pozisyon sağlar.

Ek olarak set, kompresörü kabinin ve rafın ön paneline sabitlemek için, hazırlıksız bir zemin alanında bile normal bir sabit konum sağlayan bir montaj aparatı içerir.

Genel olarak, kantinin duman dumanı 2 serisi b'nin ağırlığı, "01" satırındaki analogunkinden biraz daha yüksek çıkmaktadır. İncelemelere göre, soğuk tütsülenmiş bir tütsü dumanı 02 B, doğrudan bir balık avı gezisinde veya yazlık evlerinde sigara içmeyi ve tuzlamayı tercih edenler için en uygun seçenek olarak kabul edilir.

02 milyon

Smokehouse soğuk füme duman duman 02, 1 serinin bir kopyasıdır, ancak paslanmaz çelikten yapılmıştır. Aynı zamanda prizmatik bir gövdeye ve aynı hava besleme sistemine sahiptir, genel olarak tasarım herhangi bir sorunla farklılık göstermez ve kompakt boyutu nedeniyle evde, hatta tütsülenmiş balık ve et ürünlerinin apartmanlarda pişirilmesi için idealdir.

Model seçim kuralları

Soğuk bir sigara içme odası tasarlarken, üreticinin modelleri iki kategoriye ayırdığı varsayılabilir. Bu nedenle, planlanan yük ve hedeflere göre seçim yapmanız gerekir:

 • Büyük seri 1 ve 2 modelleri, günde en az 10-15 kg miktarlarda balıkların hasat edilmesi ve işlenmesi için soğuk içici olarak kullanılabilir. Bu durumda, çekiç boyası ile paslanmaz çelik arasındaki fark o kadar önemli değildir, çoğu zaman müşteriye en çok sevdiği dekorasyon seçeneğini seçme fırsatı verilir;
 • Her iki serinin küçük boyutlu kantinin duman dumanı, dairelerde ve evlerde 2-3 kg'dan fazla olmayan küçük porsiyonların hazırlanması için kullanılması amaçlanmıştır. Gerekirse, asma katta veya balkonda 30 cm'den yüksek olmayan küçük bir kutu kolayca gizlenebilir.

02B modelinin değiştirilmiş versiyonu

Dym Dymych cihazı satın alırken öncelikle hem kabin hem de duman üreteci üzerindeki kapakların sıkılığına dikkat etmeniz gerekir. Sigara içen kişi hurdadan yapılırsa ve büyük boşluklar kalırsa, sıcak havanın ve dumanın çoğu dışarı çıkacak ve böylece cihazın verimliliği azalacaktır.

Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta, duman üreticisinin kendisinin kaynak kalitesidir, genellikle boyanın altında pişmemiş metal çatlakları vardır. Zamanla boya yanacak ve jeneratör dumanı her yöne çekecektir.

Sonuç

Smokehouse soğuk füme Dym Dymych, bu tip aparatların en basit versiyonudur. Tasarım, hava ve duman üfleyiciler için modaya uygun ve her zaman güvenli olmayan elektrostatik sistemleri içermez. Bu, bir yandan soğuk tütsülenmiş bir tütsü odasının fiyatını önemli ölçüde düşürürken, diğer yandan duman dumanını daha güvenli ve operasyonda daha güvenilir hale getirir.

Soğuk tütsülenmiş tütsülerin Yorumlar Duman Dymych

Maksimov Sergey Valentinovich, Taganrog:
Neredeyse yirmi yıldır oldukça uzun bir süredir balık ve et içiyorum. Hazır tütsü almak zorunda kaldım ve kendim de yaptım. Duman dumanını değerlendirirsek, 6-10 saat boyunca başlatılabilen ve yaklaşılamayan tek cihaz budur. Pekala, tüm basit şeylerde olduğu gibi, ona uyum sağlamanız, çalışma tarzınızı yakalamalısınız, o zaman hiçbir sorun olmayacak, sadece kırılacak hiçbir şey kalmayacak.
Sergey Alexandrovich Naratsky, Moskova:
Smoke Dymych'i dedikleri gibi bir kuruş karşılığında aldım. Bir gün boşta, bira için sosis, et ve jambon içmeye çalışma fikri akla geldi. Arkadaşlarla üç farklı tarif denedik ve her şey yolunda gitti. Doğru, cipslerin ayrı olarak satın alınması gerekiyordu, kızılağaç dallarının ev yapımı kesilmesi ile ilgili deneyler başarısızlıkla sonuçlandı. Bu nedenle, talaş dedikleri gibi, morina için kurutulmalıdır, aksi takdirde Duman Dymych çalışmaz, ürünler sulu-acı bir tat ile elde edilir.

Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat