Sera için en verimli domates çeşitleri

Domates, çoğu bahçıvan için favori bir sebzedir. Bu termofilik kültür için en uygun mikro iklimi yaratmanıza izin veren esas olarak seralarda ve seralarda yetiştirilir. Yetiştiriciler, her biri özel bir tada, kendine özgü bir şekle, meyve rengine ve çeşitli tarımsal özelliklere sahip birçok domates çeşidi sunar. Aynı zamanda birçok çiftçi domates verimine özel önem veriyor. Yani makale en çok verimli domates çeşitleri Sezonda 1 m'den 30 kg'dan fazla meyve almayı sağlayan seralar için2 toprak. Aşağıda bu tür rekor kıran çeşitlerin ayrıntılı bir açıklaması, meyvelerinin tadı ve agroteknik özellikleri belirtilmiştir.

Yüksek verimli çeşitler

Çoğu durumda, belirsiz domatesler, olumsuz koşullara kadar büyüyebilen ve meyve verebilen rekor düzeyde yüksek verime sahiptir. Bu tür çeşitleri yetiştirmek için bir sera veya sera mükemmel bir seçenektir. Korunan koşullarda, sıcaklık açık tarladan daha yüksek kalır, bitkiler kısa süreli soğuktan ve erken donlardan korkmaz, bu da sonbaharın sonlarına kadar hasat yapmanın mümkün olacağı anlamına gelir.

En yüksek verimli belirsiz sera domateslerinden bazıları şunlardır:

Kaderci F1

Rus çiftçileri tarafından yaygın olarak bilinen domates çeşididir. Uygun bakımla yaklaşık 38-40 kg / m olan olağanüstü yüksek bir verime sahiptir.2... Domates belirsizdir, çalıları çok uzun boylu ve yapraklı. Fatalist f1 serası için domates yetiştirirken, zamanında jartiyer ve çalı oluşumuna dikkat etmelisiniz. Bu, meyve miktarının fazla olmasından dolayı bitkinin zarar görmesini önleyecektir.

Kaderci F1

Fatalist f1 domatesleri, tohum ekildikten 100-110 gün sonra olgunlaşır. Teknik olgunluğun başlamasından önce meyveler yeşil renklidir, olgunlaştıkça renkleri parlak kırmızı olur. Bir sebzenin kütlesi 120-160 gr, bu tür meyvelerin şekli yassı yuvarlaktır. Domateslerin lezzetli, sulu bir eti vardır. Derileri ince, sert değil. Çeşit, çatlamaya karşı oldukça dayanıklıdır. Domateslerin amacı evrenseldir, salataların hazırlanmasında ve konserve yapımında kullanılabilirler.

Admiro f1

Admiro f1

Hibrit bir temsilcidir Hollandalı seçimi... Ilıman iklimlerde, Admiro f1 domatesleri iyi büyür ve bol miktarda yumurtalık oluşturur. Seralarda çeşidin yetiştirilmesi tavsiye edilir. Uzun belirsiz çalılar dikmek için 1 m'de 3-4 bitkiden daha kalın olmamalıdır.2 toprak. Bitkileri zamanında sulayarak, gevşeterek ve besleyerek 39 kg / m'den fazla miktarda lezzetli kırmızı domates hasadı elde etmek mümkün olacak.2... Böylesine yüksek bir verim, mevsiminde taze domates yemenizi ve bütün kış için turşu hazırlamanızı sağlar.

Domates "Admiro f1" orta büyüklüktedir: ağırlıkları yaklaşık 130 gramdır, 110-130 günde birlikte olgunlaşırlar. Çeşitlilik, vertisilloz, geç yanıklık, TMV, kladosporium gibi hastalıklara karşı yüksek direnç ile karakterizedir.

Baldwin f1

Baldwin f1

Uzun yıllardır Rus bahçıvanlar tarafından iyi bilinen, yüksek verimli bir domates çeşididir. Uygun koşullarda, Baldwin f1 çeşidinin sera domateslerinin verimi 1 m'de 37 kg'ı aşıyor.2 toprak. Böylesine yüksek bir verim, geniş arazileri işgal etmeden, taze tüketim ve hasat için gerekli miktarda sebze elde etmeyi sağlar.

Baldwin f1 hibritinin çalıları belirsizdir.Büyüdükçe, bağlanmaları ve sabitlenmeleri gerekir. Zorunlu bitki bakımı, kökteki toprağın gevşetilmesi ve bol sulamayı da içermelidir.

Uzun çalılar, 1 m'de 3 fideden daha kalın olmayan bir seraya daldırılmalıdır.2... En iyi mahsul öncüleri kabak, salatalık, dereotu, karnabahar ve maydanozdur. "Baldwin f1" çeşidinin domatesleri, toprağın bileşimini talep ediyor ve rekor bir verim elde etmek için, bitkilerin düzenli olarak (2-3 haftada bir) yüksek nitrojen içerikli organik ve mineral gübrelerle beslenmesi ve potasyum.

Domates fotoğrafı "Baldwin f1" yukarıdaki fotoğrafta görülebilir. Her biri yaklaşık 150 gr ağırlığındadır. Baldwin f1 meyvesinin olgunlaşma süresi yaklaşık 110 gündür. Olgun kırmızı domatesler yassı yuvarlak şekillidir. Meyvenin tadı ve pazarlanabilirliği yüksektir.

Gilgal f1

Gilgal f1

Mükemmel sebze tadı ile inanılmaz büyük meyveli bir çeşittir. "Gilgal f" melezinin her bir domatesinin ağırlığı 250 g'dan fazladır, şekli klasiktir - yassı yuvarlaktır. Etli domates tatlı tadı, yoğun ve narin etli, ince derili zevk. Bu tür domatesler, taze sebze salataları, lezzetli doğal domates salçaları ve meyve suları sevenler için bir nimettir. Konserve domatesler "Gilgal f1" de çok iyidir.

Bu şaşırtıcı domates çeşidini bir serada yetiştirebilirsiniz. Önceden yetiştirilmiş fideler şemaya göre Mayıs ayı ortalarında korunan toprağa 1 m'de 3-4 bitki daldırılmalıdır.2 arazi. Daha yoğun bir ekim, gölgeleme ve hastalık yaratabilir.

Düzenli sulama, gevşeme ve genç bitkilerde beslenmeye tabi, zaten 6-7 yaprağın üzerinde, üzerinde 3-5 domatesin oluştuğu ve daha sonra olgunlaştığı ilk çiçeklenme ortaya çıkacaktır. Aktif meyve verme, tohumların ekilmesinden 110 gün sonra gerçekleşir. Toplam verimin boyutu 40 kg / m'ye ulaşır2ayrıca, meyvelerin% 97'sinden fazlası yüksek ticari niteliklere sahiptir.

Evpatoriy f1

Evpatoriy f1

Domates "Evpatoriy f1" tadı ve görünümü açısından idealdir. Sebzenin eti etli ve tatlıdır, bu da sebzenin salata, meyve suyu ve ketçap yapımında kullanılmasını mümkün kılar. Domates "Evpatoriy f1" konserve için de mükemmeldir.

Melez "Evpatoria f1" termofiliktir, bu nedenle sadece Ukrayna veya Moldova koşullarında açık havada yetiştirilebilir. Rus bahçıvanlar bu çeşidi yalnızca seralarda, seralarda yetiştiriyor. Belirsiz domatesler yere dalar, 1 m'de 3 çalı2 topraklar Mayıs ortası - sonu. Bitki bakımı standarttır, sulama, besleme, jartiyer ve domatesleri sıkıştırmak ve gevşetmek, toprağı kökünden ayıklamak.

Büyüme mevsimi boyunca, bitki çiçeklenme başına bol miktarda 6-8 adet yumurtalık oluşturur. İlk çiçeklenme 9-10 yaprağın üzerinde oluşur. Bu çeşidin meyvelerinin olgunlaşma süresi 110 gündür. Olgun domatesler 130-150 gr ağırlığındadır, çeşitliliğin verimi şaşırtıcıdır - 44 kg / m2.

Önemli! Evpatorium f1 çeşidi tüm yaygın hastalıklara dayanıklıdır.

Rhapsody-NK f1

Rhapsody-NK f1

Sera için başka bir verimli domates çeşidi. Sadece 100 gün olan ve 43 kg / m2'nin üzerinde olağanüstü yüksek bir verim olan kısa bir meyve olgunlaşması döneminde farklılık gösterir.2... Bitkiler, her meyve veren salkımda 7 parçadan fazla miktarda bol miktarda yumurtalık oluşturur. Olgun bir domatesin ağırlığı yaklaşık 110-140 gramdır Sebzenin tadı şaşırtıcıdır: et sulu ve tatlıdır, kabuğu incedir, ancak hasara ve çatlamaya dayanıklıdır.

Önemli! "Rhapsody-NK f1" çeşidinin ayırt edici bir özelliği, yüksek verimle birlikte çeşidi profesyonel çiftçiler için vazgeçilmez kılan mükemmel taşınabilirliğidir.

Bu çeşidin domatesleri Rusya, Moldova ve Ukrayna'da çiftçiler tarafından yetiştirilmektedir. Bitkiler çoğunlukla serada dalarlar, ancak güney bölgelerinde "Rhapsody-NK f1" çeşidinde ve açık alanlarda domates yetiştirmek mümkündür. Melezin burçları belirsizdir ve jartiyer, kıstırma ve kıstırma gerektirir.Bitkilerin verticillium, cladosporium ve tütün mozaik virüsüne karşı genetik direnci olduğundan, domatesleri kimyasallarla işlemeye gerek yoktur.

Talitsa f1

Talitsa f1

Yüksek verimli bir domates çeşidi yetiştirmek isteyen her bahçıvan, Talitsa f1 hibritine dikkat etmelidir. Bu domates, bakım konusunda iddiasızdır, kısa süreli kuraklığı, düşük ve yüksek sıcaklıkları ağrısız bir şekilde tolere eder ve aynı zamanda çiftçiyi 38 kg / m'den fazla yüksek verimle memnun etmeye hazırdır.2... Zayıf yapraklı, belirsiz bir bitki 2 m'ye kadar büyür.Mineral gübreler ve organik maddelerle beslendiği için minnettar olur.

120 g ağırlığa kadar olan küçük parlak kırmızı domatesler çok lezzetli ve suludur. Salatalar ve konserve için mükemmeldir. Domates kabuğu narin ve incedir, ancak meyve büyüdükçe çatlamaz. Talitsa f1 çeşidinin domatesleri 100-110 günde olgunlaşır.

Bu yüzden makale, tadı ve tarımsal özellikleri zamana göre test edilmiş en ünlü yüksek verimli domatesleri listeliyor. Geniş bir çeşitlilikten yüksek verimli bir domates çeşidi seçen her bahçıvanın ilgisini hak ediyorlar. Seralar için hangi domates çeşidinin en verimli olduğunu merak edenler için Westland f1 hibritini tanımaları önerilir.

Westland f1

Westland f1

Bu çeşit rekor bir verime sahiptir - 60 kg / m'ye kadar2... Domatesler sadece seralarda, seralarda yetiştirilir. Bitki, sadece besleyici topraklarda yetişen ve aynı zamanda düzenli bol sulamaya tabi olarak tam olarak meyve vermeyi talep ediyor.

Melezin meyveleri lezzetli ve tatlıdır, ortalama ağırlık 140 g'dır Sebzeler nispeten erken olgunlaşır - fide kültürünün ekim gününden 100 gün sonra.

Önemli! Westland f1 çeşidi, tüm avantajlarıyla çiftçiler arasında pek popüler değildir, çünkü piyasada görece bir yeniliktir ve güven uyandırmaz.

Sonuç

Verilenlerin hepsi verimli domates çeşitleri uzundur ve belirli bakım kurallarına uyulmasını gerektirir. Videoda uzun domateslerin nasıl düzgün şekilde oluşturulacağına ilişkin bilgiler gösterilmektedir:

Yüksek getiriyi seçmek seralar için domates çeşitleriSadece bol bir hasatta değil, aynı zamanda meyvenin mükemmel tadında da farklılık gösterdikleri için yukarıda verilen seçeneklere dikkat etmeye değer. Çalı oluşturma kurallarını bilir ve kullanırsanız, düzenli olarak sulayın ve bitkileri besleyin. Yukarıdaki verimli çeşitlerin hepsinin çiftçilerin uzun yıllara dayanan deneyimleri tarafından test edildiğini ve çeşitli tarım forumları ve web sitelerinde birçok olumlu geri bildirim aldığını belirtmek gerekir.

Görüşler

Valentina Petrova, 54 yaşındayım, Yekaterinburg
Fatalist f1 çeşidini yıllardır yetiştiriyorum. Bu süre zarfında beni asla hayal kırıklığına uğratmadı: her zaman yüksek verim, mükemmel tada sahip domatesler. İyi haber şu ki, domatesler "tek tek" küçük, her biri yaklaşık 120 g, tüm kavanoza iyi oturuyor ve lezzetli ve güzel dikişler hazırlamanıza izin veriyor. İlgilenen tüm bahçıvanlara, her zaman bu özel domates çeşitlerini tavsiye ederim.
Anna Mikhanko, 38 yaşındayım, Biysk
"Gilgal f1" çeşidini gerçekten seviyorum, çünkü her zaman büyük miktarlarda meyve veriyor, domatesler çok lezzetli ve tatlı. Sebzeler salatalar ve yuvarlanmak için iyi çalışır. Yetiştirmede çeşitlilik tuhaf değildir, sadece sulama ve beslenmeyi gerektirir. Çalılardan periyodik olarak fazladan üvey oğullar da çıkarılır. Bu çeşidi tüm "tembel gurmelere" öneririm çünkü birçok lezzetli domates yetiştirmeyi kolaylaştırır.
Yorumlar (1)
  1. Lütfen bana Westland domatesinin bağlantısını verin - satın almak istiyorum

    11.12.2019 saat 08:12
    Svetlana
Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat