Kabak Casanova F1

Sadece tembel bir bahçıvan, sitesinde kabak yetiştirmez. Çok iddiasızlar ve ilgilenmek için iddiasızlar. Çoğu çeşit, normal büyüme için yalnızca düzenli sulamaya ihtiyaç duyar. Ama onsuz iyi yapabilecek çeşitler de var. Bu, siteye sadece hafta sonları gelen bahçıvanlar için çok uygundur. Kabak Casanova F1 bu çeşitlerden biridir.

Kabak Casanova

Çeşitlilik özellikleri

Bu çeşitlilik erken olgunlaşan melezlere aittir. Yarı yapraklı çalıları, koyu yeşil renkli, lekesiz ve lekesiz büyük, kesilmiş yapraklara sahiptir. Casanova kabak, şeklindeki bir silindiri andırıyor. Şık ve uzun. Aynı zamanda, kabak fazla gerilme eğiliminde değildir. Olgunlaşmış bir meyve toplamayı unutsanız bile büyümez.... Olgun kabak rengi heterojendir: açık yeşil ten üzerinde orta büyüklükte beyaz noktalar göze çarpar. Bu melezin meyveleri ortalama olarak 0,9 ila 1,5 kg ağırlığındadır. Yumuşak krem ​​rengi etleri oldukça yoğun ve lezzetlidir. Bu, sadece yemek pişirmede değil konserve yapımında da başarılı bir şekilde kullanılmalarını sağlar.

Casanova F1

Bu hibrit çeşidin ayırt edici bir özelliği kuraklık toleransıdır.

Önemli! Bu melez sadece kuraklığı iyi tolere etmekle kalmıyor, aynı zamanda buna ihtiyacı var. Aşırı toprak nemi ile kök sistemi çürüyebilir.

Büyüyen öneriler

Çeşitliliğin bakımı çok iddiasız olmasına rağmen, ekmeden önce toprağa dikkat etmelisiniz. Casanova F1 dikimi için ideal yer, büyüdükleri yataklar olacak:

 • patates;
 • lahana;
 • yay;
 • baklagiller.

Bu mahsullerden sonra, yeni bir yere veya diğer kabak çeşitlerinden sonra tohumlar ekilmezse toprak gübrelenmelidir. Bu, bir sebze bahçesi kazılırken sonbaharda yapılır. Organik gübreler idealdir:

 • at gübresi;
 • sığırkuyruğu;
 • Kuş pislikleri.

Kompost ve yeşil gübre kullanımı toprağı zenginleştirmek için çok iyi sonuçlar verir.

Bu melez çeşitlilik iki şekilde ekilebilir:

 1. Açık toprağa tohum. Bu durumda iniş mayıs ayında yapılır. Optimum ekim derinliği 4-6 cm'dir.
 2. Büyüyen fideler. Bu yöntem, daha erken bir hasat elde etmek için kullanılır. Önerilen ekimden bir ay önce, yani nisan ayında fide hazırlamaya başlamak daha iyidir.
Önemli! Tohumlar ve fideler bitişik çalılar arasında 60 cm mesafe olacak şekilde ekilmelidir, daha yakın bir ekim bitkilerin tam olarak gelişmesine izin vermez ve hasat daha zayıf olabilir.

Bu melez gevşemeye ve beslenmeye çok iyi tepki verir. Toprak ekimden önce hazırlanmışsa, bu prosedürler atlanabilir.

Bahçıvanların yorumları

Maria, 51 yaşında, Yaroslavl
Zaman zaman Casanova'yı bırakıyorum. Onların zevkini seviyorum. Ancak diğer çeşitlerle karşılaştırıldığında, Casanova kabak biraz zayıf görünüyor. Onları spin için kullanmıyorum. Ama onları kızartırsan, çıkması imkansız. Ekecek hiçbir şey olmayan boş alanı olanlara tavsiye edebilirim. Bu kabaklara özel bir yatak ayırmam.
Anna, 30 yaşında, Bogoroditsk
Casanova F1, deney uğruna satın aldı. Hemen filmin altındaki yatağa dikildi. Birkaç tohum dışında her şey ortaya çıktı. Kabak çabucak başladı. Çeşitliliği sevdim çünkü sulamaya iddiasız ve büyümez. 2 haftalık yokluğun ardından kulübeye vardığımızda, bu çeşidin kabakları temizdi. Diğer çeşitlerde, birkaç kabak korkunç bir şeye dönüştü: burada uzatılmıştı, orada şişmişti. Casanova F1'e kabak tavsiye edebilirim, yazlık rezidans için tam da budur.
Oksana, 42 yaşında, Vyazniki
Casanova'yı gerçekten sevmedim. Daha avantajlı başka çeşitler de var.O hiçbir şekilde dikkat çekici değil, kabak kabak gibi. Ama bu benim fikrim. Mesela komşum beğendi. Ona neredeyse tüm kabakları verdim. Örnek olarak dikebilirsiniz.
Yorumlar (1)
 1. Kabak "Casanova" birkaç yıl önce dikildi. Çok şaşırmıştım. Sonsuz meyve veren. Birkaçını kestin ve diğerleri hemen büyüyor! Büyük miktar. Bir çalı tüm sezon boyunca bizi besledi!
  Birkaç yıl bu tohumları tekrar satın alamadım. Ama bugün başardı (18.02.21). Herkese tavsiye ederim

  07:02 tarihinde 02/18/2021
  Catherine
Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat