Bahçıvanın Haziran 2019 için ay takvimi

Ay'ın Dünya'ya ve burçlara göre konumu, sebze, meyve ve meyve bahçecilik mahsullerinin vejetasyonu üzerinde olumlu veya olumsuz bir etkiye sahiptir. Aşamalar özsu akışının yönünü belirler, bu astrologların rehberlik ettiği ana kriterdir. Bahçıvanın Haziran 2019 ay takvimi, ülkede ve bahçede çalışma zamanını doğru şekilde planlamanıza yardımcı olacaktır.

Haziran 2019'da ayın evreleri

Gök cismi sadece dünya okyanuslarının durumunu etkilemekle kalmaz, gelgiti ve akışı belirler, flora üzerinde de benzer bir etkiye sahiptir. Büyüyen ayda, özsu akışı yukarı doğru koşarak ağaçlarda yaprakların büyümesini ve tomurcuk oluşumunu sağlar. Dünya'nın uydusu azaldığında özsuyunun hareketi yön değiştirerek kök sistemine besin sağlar. Ay takvimi, budama sırasında ağaçlara ve ayıklama sırasında sebzelere zarar vermemek için derlenir.

Ay takvimi, Haziran ayında ekim çalışmalarının zamanlamasını belirler, her bir kültür türü için hangi günlerin uygun olduğunu ve bahçede veya kişisel arsa üzerinde çalışmaya başlamamanın ne zaman daha iyi olduğunu gösterir. Uygulamada, gök cisimlerinin evrelerine odaklanırsanız verim ve büyüme oranının çok daha iyi olduğu kanıtlanmıştır.

Haziran 2019'da olumlu ve olumsuz günler tablosu

Tabloyu derlerken, gök cisiminin burçların burçlarına göre konumu dikkate alınır, bazıları verimli, bazıları değildir.

Verimli

Orta verimli

Yetersiz doğurgan

Kısır

buzağı

Başak

İkizler

Kova

Balık

Oğlak burcu

Koç

 

Kanser

Terazi burcu

bir aslan

 

Bahçede ve sahada ay takvimine göre dikim yapılırken, sadece aşamalara değil, Dünya'nın uydusunun hangi burçta olduğuna dikkat edilir.

Ay takvimine göre Haziran ayında uygun günlere genel bakış

Yeni ay 1 gün sürer, bahçıvanlar için sonuncusu azalan aşamada ve ilki 2-4 Haziran'da büyüme safhasında olmak üzere 3 gün belirlerler. Şu anda, ay takvimine göre, sebze dikmekten ve ağaç dikmekten kaçınmanız tavsiye edilir, şu anda kök sistemi zayıftır. Kökler, tohumlar toplayabilirsiniz. Alanı temizleyin, kuru dalları kesin. Gevşetmekten ve ayıklamaktan kaçınmaya değer.

Ay takvimi üzerindeki ana çalışma, ayın büyümesinin ilk günlerinde, yani 5-9 Haziran'da gerçekleştirilir. Büyüme mevsimi boyunca, tüm besinler bitkinin üst kısmına yönlendirilir, büyümedeki ana yön tomurcukların, genç sürgünlerin ve yeşil kütlenin oluşumuna gider. Şu anda şunları yapabilirsiniz:

 • sebze bitkileri dikmek, bahçe çeşitlerini nakletmek;
 • toprağı ve otu gevşetmek için yabani otlar;
 • kesilmiş meyve ve meyve mahsulleri;
 • hasat;
 • fideleri sahaya nakledin;
 • su ve yem.
Dikkat! Meyve ağaçlarının ay budaması ancak 5 Haziran'da mümkündür.

Önümüzdeki 5 gün, taç oluşumuna müdahale istenmeyen bir durumdur. Tüm besinler genç sürgünlerin büyümesine gider, budama bitkiyi zayıflatır.

Sulama ve besleme 10 Haziran'da yapılabilir, ay takvimine göre gün özellikle sebze mahsulleri için elverişsiz olduğu için işin geri kalanından kaçınmalısınız.

Ay ekim takvimine göre 11-16 Haziran 2019 - aktif bitki örtüsünün ana zirvesi. Şu anda şunları harcayabilirsiniz:

 • toprağı ekime hazırlamak;
 • yabani otların siteden çıkarılması;
 • sebze mahsullerinin toprağını gevşetmek;
 • hasat;
 • fide dikimi;
 • sulama, besleme;
 • bitkilerin enfeksiyonlardan ve zararlılardan arıtılması.

Verimli çalışma zamanı. Bahçıvanların ve bahçıvanların 2019 yılının Haziran ayındaki ay takvimine göre yetiştirme aşamasında önerilmeyen tek iş ağaç ve çalıların budanmasıdır.

Dolunayda ve sonraki iki gün (17-19 Haziran) bahçede ve yataklarda herhangi bir çalışma yapılmamaktadır.

Ay takvimine göre bir sonraki aşama azalıyor. Sap akışı kök sisteme yönlendirilir. Olgun kök bitkileri hasat zamanı. 20 Haziran 21'de toprakla herhangi bir manipülasyon tavsiye edilmez, aktif bitki örtüsü sırasında köke zarar vermemek için toprağı otlayamaz veya gevşetemezsiniz. İzin verilen iş kök pansumandır.

22 ile 27 arasındaki tarihler, bitkilerin yer üstü kısmı ile çalışmak için uygundur:

 • kültürleri çimdikleyebilirsiniz;
 • bir taç oluşturmak;
 • ağaç ekmek;
 • kesimler yapmak, katman yapmak;
 • Kudüs enginarı, turp gibi erken mahsulleri hasat edin;
 • ampulle çoğalan bitki sebzeleri;
 • tohum ekmek.
Dikkat! Aşırı sulama, ayıklama ve gevşemeden kaçınılmalıdır.

Azalan ayın son üç gününde (28-30), aktif manipülasyonlar yapmamak daha iyidir. Bitkileri sulayabilir veya besleyebilirsiniz. Liana benzeri türleri bağlayın, yan sürgünleri domates veya salatalıklardan çıkarın. Takvime göre, ekim ve tohumlama aşamanın ortasına göre daha az verimli olacaktır.

Haziran 2019 için ay iniş takvimi

Ay evresi takvimi, sitede çalışırken yeri doldurulamaz bir yardımcıdır. Ancak tavsiyelere körü körüne uyamazsınız. Haziran ayındaki her iklim bölgesinin, öncelikle kendileri tarafından yönlendirilen kendi hava koşulları vardır.

Ay takviminin ilk günlerinde serada fide, domates, patlıcan, biberde yetişen sebzeleri daha sonra korumasız bir alana dikmek daha iyidir. Lahana fideleri dona karşı daha dayanıklıdır, kural olarak açık toprağa ekilir, bu nedenle hava koşullarına göre yönlendirilirler.

Önerilen iniş günleri ay evrelerine bağlıdır. Takvime göre, kök bitkileri azalan ayda ekilir: havuç, patates, turp, pancar. Yer üstü kısımda meyve oluşturan bitkiler - büyüyen ayda (domates, baklagiller, salatalık, lahana).

Bahçeye ağaç dikme çalışmaları, kural olarak, sap akışından önce daha önce yapılır. Yazın ilk ayında bitkilere bakılır, kesilir, aşılanır ve gerekirse genç fideler sahaya dağıtılır.

Bahçıvanlar için Haziran 2019 için ay takvimi

Haziran, bahçede ve bahçede aktif bir çalışma ayıdır. Hasatta sonbahar sonucu tamamen aktif büyüme mevsiminin ilk ayına bağlıdır:

 • seralarda veya bahçe yataklarında fidan dikmeyi bitirmek;
 • sebze bitkilerinin ve yeşilliklerin çoğunun ekilmesi;
 • hasat kış mahsulleri: sarımsak, havuç, turp, yeşillik;
 • büyüme mevsiminin başlangıcındaki ana yön bitki bakımıdır.

Ay takvimi, sebzeler için maksimum fayda sağlamak için zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır:

İş türleri

Haziran sayıları

Toplama, transfer, iniş

5-7,14-16,23,24

Ayıklama ve gevşeme

21,25,27,29

Sulama

Eğer gerekliyse

Tedavi

3-5,7-9

Çalı oluşumu, sıkışma

20,25,29

Hilling

11,13,15

Kök pansuman

23-27

Bahçıvanlar için Haziran 2019 için ay takvimi

Bahçede, ilk yaz ayı sitede aktif olarak çalışmaktadır. Uydu faz takvimi, belirli bir faaliyet türü için tasarlanmıştır. Bitkiler için ana büyüme mevsiminin başında bahçede gerekli çalışmalar:

 1. Genç fideler için: Besin ekimi sırasındaki döşeme yetersizse, üst pansuman yapılır. Olgun meyve ağaçlarının çiçek açtıktan sonra da gübrelemeye ihtiyacı vardır, olay ileride meyve oluşumunda olumlu etki yaratacaktır.
 2. Genç fidelerin sulanması yapılır, önlem yetişkin mahsuller için önemsizdir.
 3. Genç mahsullerde toprak kurudukça kök çemberi gevşer.
 4. Yerden 1.5 m mesafede bulunan yalancı kısım, kireç veya su bazlı boya ile beyaza boyanır.
 5. Yabancı otların büyümesini engeller; ayıklandıktan sonra çalılar ve genç ağaçlar için malç olarak kullanılabilir.
 6. Bahçe boyunca çim biçilir, kompostlama için kullanılır.
 7. Yabani büyüyen bir kaynağa aşılanmış kirazlar, elma ağaçları, erikler ve diğer mahsullerden, aşılamanın altında oluşan sürgünler çıkarılır.
 8. Taç içine aşılanan kesimler yoğun bir şekilde büyümeye başlar, oluşurlar ve fazla sürgünler çıkarılır.
 9. Yaz başında, zararlıların çoğu aktive olur; meyve verdikten sonra, meyve bitkileri parazitik böceklerden arındırılır.
 10. Gerekirse meyve ağaçlarının dallarının altına destek kurulur.
 11. Çileklerdeki fazla bıyıkları gevşetip çıkarırlar, sadece üreme için ekim malzemesi bırakırlar, sıralar arasında talaş veya iğnelerle malçlarlar.
 12. Ahududu çalıları genç sürgünler oluşturmaya başlar, en kuvvetli olanı bırakır, gerisi kesilir.

Sitede yaz başında çok iş var, bahçıvan için Haziran ayı ay takvimi onu doğru şekilde dağıtmaya yardımcı olacak.

Dinlenmeye elverişli günler

Ay takvimine göre, sitede çalışma yapılmasının istenmeyen olduğu sadece birkaç gün. Sebze, meyve ve meyve çeşitlerinin ekimi ve bunların tarımsal teknolojileri ile ilgilidir:

 • 06. - ay, azalmanın son aşamasındadır;
 • 06. - yeni ay, şu anda çalışmak verimsiz;
 • 06. - gök cisimlerinin büyümesinin ilk aşaması, sap akışı üst kısma yeni başlıyor;
 • 06. - dolunay, göreceli uyku durumundaki bitkiler;
 • 06. - düşüşün son aşaması, bitkiler henüz başka bir özsu akış yönüne tam olarak yeniden düzenlenmemiş.

Bu 5 gün boyunca sadece gerekli olması halinde fideleri ve fideleri sulayabilir veya enfeksiyona karşı işleyebilirsiniz. Her şeyi önceden veya sonra yapmak daha iyidir. Dilerseniz sahada temizlik yapabilir, erken meyveler için kaplar hazırlayabilirsiniz.

Sonuç

Bahçıvanın Haziran 2019 ay takvimi, uydunun Dünya'ya göre konumu dikkate alınarak hesaplanır. İniş ve çıkış için en uygun olan Haziran tarihleri ​​vardır, bunlar ayın yükselişi ve düşüşü arasında dağıtılır. Yer üstü kısmında meyve oluşturan kök bitkiler, ağaçlar ve sebzeler için günler farklı olacaktır.

Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat