Tekerleklerde kar küreği nasıl seçilir

Kışın, özel evlerin ve banliyö alanlarının sahipleri dinlenir: hepsi bahçede ve bahçede durur. Her Rusya sakininin periyodik olarak yapması gereken tek şey, bahçesini kardan temizlemek. Kışlar farklıdır: bazen bir süpürge veya süpürge yeterlidir, başka bir yılda geniş bir kova ile özel bir kar küreği almanız gerekir. Ya da belki bu yeterli değildir, o zaman kar temizleme için özel ekipman işe yarayacaktır.

Karı temizlemek için en basit mekanize cihaz - tekerlekler üzerinde bir kürek - bu makalede tartışılacaktır.

Kar küreği nedir

Tabii ki, en üretken seçenek, birkaç dakika içinde büyük kar kütleleri ile başa çıkabilen bir buldozer veya mini traktör olarak kabul edilir ve bu, bir kişi adına herhangi bir çaba harcamadan pratik olarak yapılabilir. Bununla birlikte, özel hanelerde, bir kar temizleme traktörü oldukça fazladır, çünkü buradaki bölge oldukça sınırlıdır.

Çoğu zaman, özel sektör sakinleri karla savaşmak için aşağıdaki cihazları kullanır:

 1. Donmuş kabuğu bile kazımak ve buzu çıkarmak için uygun olan uzun saplı düz ahşap veya metal kürekler.
 2. Hafif ve kapasitesi büyük olan kova plastik el kürekleri. Bu tür cihazlarla gevşek karı toplamak, büyük çıkıntıları ve kar birikintilerini kaldırmak uygundur.
 3. Daha karmaşık durumlarda, karı kendi başına yakalayabilen ve bir kıyma makinesinin içini andıran bir vida vidası kullanarak onu yana doğru kaldırabilen burgu kar temizleme cihazları kullanılır. Bununla birlikte, bu tür cihazlar yalnızca ince bir kar tabakası için uygundur; helezonlar buzla baş edemeyecektir.
 4. Tekerlekli kar kürekleri, büyük bahçelerin ve kırsal arazilerin sahipleri için pratik bir çözümdür. Bu teknik sayesinde bir kişinin sırtı boşaltılır, ondan gereken tek şey kundağı motorlu kepçeyi doğru yöne yönlendirmektir.
Dikkat! Tekerlekler üzerindeki cihazların tasarımları önemli ölçüde değişebilir: tekerlek sayısı, görünüm, kepçe boyutları ve ağırlık.

Sınıflandırma ve modeller

Tekerlekli teknik, çok geniş kar alanlarını temizlemenizi sağlar ve bu, bir kişi için fazla stres olmadan yapılır. Kar temizleme için tekerlek kepçe modelleri bir motorla donatılabilir, ancak bu tür cihazlar daha pahalıya mal olacaktır.

En basit tekerlek mekanizmaları manuel tiptedir. Böyle bir teknik bir kişi tarafından itilmelidir, kürek bir araba prensibine göre hareket eder.

Tekerlekler üzerinde en yaygın kürek tasarımlarından bazıları vardır:

 • dört tekerlekli kürek kar temizleme için genellikle mini buldozer denir. Her iki tarafında tekerlek bulunan metal bir çerçeveden oluşur. Aracın önünde büyük bir metal bıçak var. Bıçak açısını ayarlayabilir, böylece ekipmandan bir yönde veya başka bir yönde kar toplayabilirsiniz. Ağır dört tekerlekli araba, ıslak ve dolu karda bile çalışabilecektir.
 • Basitleştirilmiş modelde yalnızca iki tekerlekli, bahçe el arabasına benziyor. Böyle bir kürek daha az üretkendir, ancak onunla çalışmak da daha kolaydır. Yüzeyde düzensizlikle karşılaşılırsa, kişi darbeyi önlemek için bıçağı kaldırır.
 • En modern model "kar kurdu" olarak adlandırılır. Biraz komik görünüyor, ama aslında kendini mükemmel bir şekilde gösterdi. Tek tekerlekli kar küreme makinesi ve plastik kova çok manevra kabiliyetine sahiptir ve hafiftir, kullanımı kolaydır. Bu teknik, bahçedeki dar yolları ve ulaşılması zor yerleri temizlemek için uygundur.
Önemli! Kar küreğinin evriminde bir sonraki adım elektrikli modeldir, ancak bu teknik çok daha pahalıdır.

"Electromash"

Yurtiçi mağazalarda bulunabilen tekerlekli kar kovalarının neredeyse tamamı Rusya'da üretilmektedir. Electromash şirketinin modeli bir istisna değildir.

Bu metal modelin kendine has özellikleri vardır, örneğin:

 • basit yapı;
 • 2 mm kalınlığında dayanıklı çelikten yapılmış bıçak;
 • lastikli tekerlekler;
 • kepçe bıçağını döndürme olasılığı;
 • sapın yüksekliği ve eğimi değiştirme, kişinin boyuna göre ayarlama yeteneği;
 • küreklerin kara çarpmayacağı için kalıcı bir köşenin varlığı.

Bu kepçenin tekerlekli kepçe genişliği 0,7 metredir, bu da sadece patikalardan değil, aynı zamanda daha geniş caddelerden veya bahçelerden de kar temizlemeye izin verir. Tüm yapı, kauçuk tekerlekler sayesinde pratikte hissedilmeyen yaklaşık 11 kg ağırlığındadır.

"Buldozer"

"Buldozer" şirketinin tasarımı, bu modelin kovası daha geniş olduğundan - 80 cm daha yüksek verimlilikle ayırt edilir. Kesinlikle herhangi bir fiziğe ve fiziksel uygunluğa sahip bir kişi, ekipmanı tekerlekler üzerinde çalıştırabilecektir.

Modelin avantajları vardır:

 • kovaya takılan bir kazıyıcı, buz kabuğu ile başa çıkmaya ve kovanın kendisini kırılmaya karşı korumaya yardımcı olacaktır;
 • tüm yapı, hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatan ve gücünü artıran metalden yapılmıştır;
 • bıçak birkaç pozisyonda (aşırı sağ veya sol pozisyon veya yatay) durdurularak ayarlanabilir;
 • sap ayrıca hem yükseklik hem de eğim açısından ayarlanabilir.

Dikkat! Tekerlekler üzerinde kar küreme makinesi yapmak oldukça mümkün kendin Yap... Bunu yapmak için, bir kova yapmak için tutamak ve çerçeve için bir metal boru veya köşeye, eski bir arabadan bir çift tekerleğe veya çocuk bisikletine, çelik sac veya büyük çaplı bir boruya (yaklaşık 40-50 cm) ihtiyacınız olacaktır.

Sonuç

Kürek tekerlekler üzerinde kar temizleme konusunda mükemmel bir yardımcı olacaktır. Özellikle kışların sert geçtiği, sık sık kar fırtınası ve kar yağışının olduğu yerlerde kullanışlıdır ve ayrıca büyük banliyö alanlarının sahipleri için de uygundur. Elektrikli kepçe ile çalışmak, geleneksel bir el kepçesinden çok daha kolay ve daha hızlıdır.

Yorumlar (1)
 1. Merhaba! Kar burgu küreği veya BULLDOZER küreği nereden alabilirim

  01:02 tarihinde 02/12/2018
  Helena
Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat