Kar temizleme araçları

Yoğun kar yağışları trafik sıkışıklığı yaratır ve bahçeleri ve kaldırımları doldurur. Kar püskürtücüler karayolu veya geniş alanları hızlı bir şekilde temizleyebilirler ve giremeyecekleri yerlerde kar ve buzu manuel olarak temizlemek gerekir. Özel ekipman bu işin yapılmasına yardımcı olur. Perakende satış noktalarında, istenirse kendi ellerinizle kolayca yapabileceğiniz çeşitli kar temizleme aletleri satılmaktadır.

Fabrika Yapımı Kar Üfleyiciye Genel Bakış

Kırsal kesimde kar, kendi yaptıkları el yapımı aletlerle temizlik için kullanılır. Herhangi bir mal sahibinin bir saat içinde bir kontrplak küreği veya bir alüminyum levha kazıyıcıyı bir araya getirmesi zor olmayacaktır. Şehir sakinlerinin kar temizleme ekipmanı yapacak hiçbir yeri yok, bu yüzden insanlar bunun için dükkana gidiyor.

Şeritlerdeki karı temizlemek için en yaygın araç, Kürek... Bu tür envanter geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Kürekler şekil, boyut ve üretim malzemesi bakımından farklılık gösterir. En yaygın kullanılan alet plastik bir kepçe kullanmaktır. Bu kürekler hafiftir, korozyona dayanıklıdır ve ıslak kara yapışmaz.

Önemli! Plastik bir kepçenin ağırlığı 2-3 kg arasında değişmektedir. Alet hafiftir, rahattır ve ev yapımı kontrplak sıyırıcılarda olduğu gibi nemi emmez.

Daha verimli bir araç, bir kazıyıcıdır. Tek seferde geniş bir kar şeridini temizler. Kazıyıcının tasarımı, bir kazıyıcı / kürek karışımını andırıyor. Kepçenin ön tarafı çelik bir şerit ile aşınmaya karşı korunmuştur. Çalışma aleti bıçağının kendisinde sertleştirici nervürler var, ancak bunlar yine de kayak rolünü oynuyorlar. Bu koşucular sayesinde sıyırıcı karda rahatlıkla hareket eder.

Kazıyıcının başka bir modeli olan sıyırıcı, geniş bir kovaya sahiptir. Yüksek kenarlı plastik kepçe, U şeklindeki bir sapla kontrol edilir. Yolu temizlemek için sürükleme sadece önünüze iterek. Kovanın içinde toplanan kar, seçilen bir yerde boşaltılır.

Video, bir sürükle ile nasıl çalışılacağını gösterir:

Satışta bazen oldukça ilginç ve sıradışı bir tasarıma sahip kar temizleme cihazları bulabilirsiniz. Böyle bir araç mucize kürek "Sno Wovel". Sap üzerinde büyük bir tekerlek bulunması nedeniyle yabancı üreticilerin gelişimi alışılmadık bir durumdur. Kar küreği... Alet, bir el ekskavatörü gibi çalışabilir. Kova, uzun bir sapla ileri itilir. Tekerlek sayesinde, büyük bir kar kütlesini tırmıklayarak kolayca ileri doğru hareket eder. Kar küreğinin boşaltılması, kolu aşağı doğru bastırarak gerçekleştirilir. Bu eylemleri gerçekleştirirken, kova keskin bir şekilde yükselir ve karı uzağa fırlatır.

Önemli! Üretici, kolun boyutu ve şekli hakkında doğru hesaplamalar yaptı ve ayrıca tekerleğin yanında bir menteşe mekanizması ile donattı. Bu tasarım, sırt kaslarındaki yükü% 80 oranında azalttı.

Hakkında sohbete devam etmek kar küreğidikkat etmeniz gereken bir akıllı araç daha var. Tasarımının bir özelliği, sap üzerinde bir ayar mekanizmasının varlığıdır. Menteşe sayesinde süper kar küreğinin sapının ortası dönebilmektedir. Bir kişiye, elindeki enstrümanın en uygun düzenlemesinin mevcut 16 pozisyonundan birini seçme fırsatı verilir. Böyle bir buluş yaklaşık 80 $ 'dan pahalıdır.

Kar ve buzu temizlemek için geliştirilmiş cihaz, iki tekerlek üzerinde bir kazıyıcıdır. Bu kar küreme makinesi bir el buldozeri olarak adlandırılabilir. Aletin bir özelliği, bir traktörün kürek ve bıçağı şeklinde bir kazıyıcıdır.Çelik bir çerçeveye sabitlenmiştir. Gerekirse bıçak açısı, karı omuza yanlara doğru hareket ettirecek şekilde ayarlanabilir. Sıyırıcı, operatörün hareketlerini uzun bir tutamaktan iterek tahrik edilir.

Manuel kar küreme buldozerlerinin üretimi üretimde kuruludur, ancak bunları kendi başınıza monte etmek zor değildir. Büyük çaplı bir borudan yalnızca yarım daire şeklinde bir segmenti kesmek gerekir. Bu bir çöplük olacak. Kaldırım plakalarını çizmesini önlemek için, kalın kauçuktan yapılmış yumuşak bir bıçak aşağıdan cıvatalarla cıvatalanabilir. Bitmiş kürek, bebek arabasının tekerlek çerçevesine takılır, tutamak ayarlanır ve kar küreme makinesi hazırdır.

Video, manuel kar küreme makinesini çalışırken gösterir:

İki tekerlekli manuel bıçağı zaten kapladık. Ancak üreticiler elde edilen sonuçta durmadı ve dört tekerlekli bir kar küreme buldozeri geliştirdi. Bu bıçağın tasarımı, yalnızca ek bir tekerlek takımı varlığında farklılık gösterir. Yönetimde, böyle bir buldozer daha kararlıdır, ancak daha az manevra kabiliyetine sahiptir. Kürek, benzer şekilde, istenen açıyı ayarlamanıza izin veren bir döner mekanizma ile donatılmıştır.

Dört tekerlekli buldozerin avantajı dört mevsim kullanımıdır. Kışın mükemmel bir kar kazıyıcıdır. Yaz aylarında bıçak çıkarılır ve gövde çerçeveye uyarlanabilir. Sonuç, ağır yükleri taşımak için mükemmel bir arabadır.

Önemli! Mağazada, Snow Bully adı altında dört tekerlekli bir manuel buldozer bulunabilir. Yaklaşık 300 dolara mal oluyor. Benzer bir tasarıma sahip ev yapımı bir kar küreme makinesi, birçok kez daha ucuza mal olacaktır.

Video, dört tekerlekli kar küreme makinesi buldozerine genel bir bakış sağlar:

Karla kaplı olan sadece yollar ve kaldırımlar değildir. Evlerin çatılarında büyük başlıklar halinde birikir. Binanın yakınından geçen insanlar için çığ tehlikelidir. Büyük birikintiler çatıyı deforme edebilir ve çatı kaplamasına zarar verebilir. Özel bir kazıyıcı çıkarılmasına yardımcı olur. Düz bir çatıya tırmanabilir ve sıradan bir kürekle kar dökebilirseniz, o zaman eğimli bir çatı ile bu gittikçe daha zordur. Bu, sıyırıcı geliştirilirken üreticiler tarafından dikkate alındı.

İlk olarak, kar küreme makinesi teleskopik bir sapla donatıldı. Kazıyıcı, yerde dururken çatı sırtına ulaşmak için kullanılabilir. İkincisi, geleneksel bir kova yerine, tutamağa bir çerçeve tutturulur. Farklı şekillere sahip olabilir, ancak daha çok "P" harfi şeklinde yapılır. Alt çerçeve elemanına uzun bir sentetik kumaş şeridi tutturulmuştur. Bir kişi kazıyıcıyı tavandan yukarı ittiğinde, çerçeve kumaş şeridi üzerinde rastgele kayan ve yere düşen kar başlığını keser.

Önemli! Çatıları kardan temizlemek için sıyırıcı, diğer işler için uyarlanamayan özel bir araçtır.

Bir kar küreği veya kazıyıcı ile kalın buz birikintilerini kaldıramazsınız. Burada daha ciddi bir araca ihtiyaç var. Zanaatkarlar bu amaçlar için bir balta bıçağı uyarladılar. Metal bir borudan bir tutacak dikey olarak kaynaklanmıştır. Geniş bir buz kırıcıyla kalın büyümelere çarptılar. Buzun büyük kısmı kırılır ve kalıntılar, doğrama aletinin bıçağını aşağı doğru iterek basitçe kazınır.

Fabrika aracı "Kar Mızrağı" da benzer bir ilkeye göre yapılmıştır. Burada metal geniş bir bıçağa ahşap bir tutamak tutturulmuştur. Buz kırıcının tasarımı neredeyse aynı, sadece mağaza versiyonunda bir kişiye yaklaşık 22 dolara mal olacak.

Ev yapımı döner kar küreme makinesi

Karı kendi ellerinizle temizlemek için kullanılan mekanik cihazlardan döner kar küreme makinesi çok popüler. Şeması fotoğrafta görülebilir.

Kar püskürtücünün tasarımı bir şasi, bir benzinli motor, bir tekerlek takımı ve rotor mekanizmasının kendisinden oluşur.

Mekanik bir kar püskürtücünün çalışma prensibi, rotor kanatları tarafından kar tutulması esasına dayanır. Bu durumda, hava ile karışır ve 8 m'ye kadar bir mesafede dallanan hortumdan yana doğru atılır.

Çok sayıda fabrika yapımı kar temizleme ekipmanı var.Daha karmaşık ve üretken araçlar pahalıdır. Tasarımlarını dikkatlice incelerseniz, hemen hemen her kazıyıcı bağımsız olarak yapılabilir. Bir kar temizleme aracı, bir mağazadan daha kötü olmayacak, ancak birkaç kat daha ucuza mal olacak.

Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat