Mucize Kürek Saban Adam

Bir arsanın işlenmesi için bahçıvanlar sadece arkadan çekmeli bir traktör değil, aynı zamanda ilkel cihazlar da kullanır. Daha önce bağımsız olarak üretiliyorlardı, ancak şimdi fabrikada üretilen seçenekleri bulabilirsiniz. Böyle bir araç, Ploughman adlı mucize bir kürektir. Görünüşe göre, bunlar bir toprak sökücü oluşturan çift çatallardır. Çalışma sırasında, bir kürekle bir toprak tabakasının kaldırılması, kolun arkasından değil, ellerin çabasından kaynaklanır.

Araç nasıl kullanılır

Kürek kullanma prensibi basittir. Toprağın kazılması yaklaşık 10–20 cm geriye doğru bir adımla gerçekleşir, daha net hale getirmek için kişi arkasından bir enstrüman sürükleyerek sırtı ile ileri doğru hareket eder. Küreği yere kurduktan sonra, çalışma çatalları içeri bastırılır. Bunu yapmak için, ayakla özel bir durağa basın.

Tavsiye! Yaşlı ve hasta insanlara, sert toprakta çalışırken çatalları tam derinliğe kadar sürmemeleri tavsiye edilir.

Toprağı Plowman'ın küreği ile gevşetirken, çalışma çatallarının üst jumper'ına yine de baskı yapılabilir. İlk bakışta, bu öğenin uzak konumu nedeniyle bu yöntem uygun görünmeyebilir. Ek olarak, alışkanlıktan bacak durma noktasına yapışacaktır. Bununla birlikte, geliştirici başlangıçta tam da böyle bir çalışma şeklini öngörmüştü. Zamanla, birkaç antrenmandan sonra, kişi bunun en uygun ve kolay seçenek olduğunu anlar. Sonuçta, dirgenini yere bastırmak, bacağın çabasından değil, vücut ağırlığından gelir. Bir kişinin sadece vücudunu biraz ilerletmesi gerekir.

Bu çalışma modu, bahçede 1-2 hektarlık bir alanı işledikten sonra kalça ekleminde ağrıya neden olmaz. Becerilerin kazanılmasıyla, bacak sezgisel olarak durma noktasını geçer ve çalışan dirgenin jumper'ı üzerinde durur. Ploughman'ın da dezavantajları vardır, ancak aletle çalışmak, sıradan bir kürekten daha kolaydır.

Önemli! Kürek Plowman'ın mucizesi, bakir toprağı gevşetmez. Bu amaçlar için, benzer bir tasarıma sahip, ancak daha dar ve seyrek bir çalışma diş düzenlemesine sahip başka bir alet vardır.

Video, bir kürek mucizesinin sağlam zemindeki çalışmasını gösteriyor:

Kürek cihazı Ploughman

Düşünmeden önce mucize çizim aracı, nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. Kürek iki dirgen içerir. Bir kısmı sabit, diğeri hareketlidir. Çalışma çatalları bir toprak tabakasını kaldırdığında, sabit kısmın dişlerinden geçer ve toprak parçaları ezilir. Böylece 15–20 cm derinliğe kadar gevşeme meydana gelir.

Pulluk, farklı boyutlarda çeşitli modifikasyonlarda üretilir. Bununla birlikte, incelemelere göre, mucize kürek Plowman 35 cm çerçeve genişliğiyle daha fazla talep görüyor, alet yaklaşık 4,5 kg ağırlığındadır. Bu durumda çerçeve uzunluğu 78 cm, çalışma çatalları 23 cm'dir Kürek 5 dişlidir ve genellikle sapsız olarak satılır. Şema, aletin ana düğümlerini göstermektedir.

Çizimden, cihazın mucize bir kürek olduğu görülebilmektedir. Ayrıca bir kişinin çalışırken yaralanması için tehlike oluşturmaz. Çalışma kısmı geniş bir çataldır. Elemanın hareketliliğini sağlayan iki durak ile ortak çerçeveye sabitlenirler. Dişler, içerideki sabit çerçeveye kaynaklanmıştır. Ön tarafta iki unsur vurgulanmıştır. Çerçevenin bir uzantısıdır. Ploughman'ın arka dayanağı T harfi şeklindedir.

Çerçevenin kendisi içi boş bir tüpten yapılmıştır. Bu, aletin hafifliğini sağlar. Dişler sertleştirilmiş çelikten yapılmıştır. Mucizeyi gerçekleştirmek için kürek tahta bir sapa yerleştirilir.

Yetenekler mucize kürek

Alet, toprağı gevşetmekle ilgili el emeğini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.Geleneksel süngü versiyonu ile karşılaştırıldığında, bu cihaz yaklaşık iki yüz metrekarelik araziyi 1 saatte işlemenizi sağlar. Aynı zamanda işçilik maliyetleri en aza indirilir.

Kürek ölçüsüne göre tek geçişte 43 cm genişliğe kadar bahçe yatağı için hazırlanmış şerit elde edilir.Gerekirse 23 cm'ye kadar tam derinliğe kadar veya yüzeysel olarak gevşetme işlemi yapılmadan yapılabilir. çatalları tamamen yere sürmek. Kazma sırasında dişlerle birlikte kökler yükselir yabani otlar yüzeye, ancak parçalara ayrılmamış. Bu onların daha fazla üremesini engeller.

Bir Ploughman neden sıradan bir kürekten daha iyidir?

Ploughman'ın temel avantajı, daha az çaba sarf etme ihtiyacıdır. Süngü kürekle birkaç saat çalıştıktan sonra, kişi şiddetli sırt yorgunluğunun yanı sıra kalça ekleminde ağrı hisseder. Pulluk, bu dertten kurtulur.

Toprak işlemeye gelince, bir süngü küreği kullandıktan sonra kesekleri kırmanız ve zemini tırmıkla düzleştirmeniz gerekir. Plowman'ın geçişinden sonra ekime hazır bir yatak var. Alet, patates dikmek için küçük bir bahçeyi bile hızlı bir şekilde kazabilir.

Ploughman'in bir başka avantajı da dirgen. Süngünün kesintisiz kesme bıçağı sadece yabani otların köklerini ayırmakla kalmaz, aynı zamanda solucanları da doğrar. Dirgen, dünyanın yararlı sakinlerine hiçbir şekilde zarar veremeyecek dar dişlere sahiptir.

Bir pulluk, arkadan çekmeli bir traktörden neden daha iyidir?

Elbette bir kültivatör veya arkadan çekmeli traktör, verimlilik açısından el aletlerine göre birçok kez daha üstündür. Ancak burada mucize kepçenin faydalarını da bulabilirsiniz. Ekonomi ile başlayalım. Pulluk, yağ ve yakıt ikmali, onarım için sarf malzemesi ve yedek parça satın almayı gerektirmez.

Bir arkadan çekmeli traktör ile bahçenin ulaşılması zor alanlarına girmek her zaman mümkün değildir. Ek olarak, ünite etkileyici bir ağırlığa sahiptir ve bir kesici ile ekim sırasında sert zeminde zıplama kabiliyetine sahiptir. Birkaç saatlik bu tür çalışmalardan sonra, kişi kollarında ve sırtında şiddetli yorgunluk hisseder.

Kendi ellerinle pulluk yapmak

Tabii ki, bu aletin satın alınması daha kolaydır, ancak evde metal ve kaynak varsa, neden Ploughman'ı kendiniz yapmıyorsunuz? Bunda zor bir şey yok. Sadece şemayı dikkatlice okumalısın.

Önemli! Tasarım gereği, Ploughman başka bir mucize kürek gibi görünüyor - Mole. Temel fark dişlerin uzunluğudur. Ploughman için 25 cm'ye kadar ve Mole için daha uzundur.

Kendi kendine yapılan Ploughman'in genişliği yalnızca arzularına bağlıdır. Bu göstergenin artmasıyla iş süreci hızlanır, ancak aynı zamanda yorgunluk da hızlanır. Genellikle 35 ila 50 cm genişliğinde bir alet yapmak en uygunudur, ancak daha fazlasını yapmaz.

Yapının montaj prensibi aşağıdaki gibidir:

  • Çatal dişlerinin üretimi için sertleştirilmiş çelik çubuklar seçilir. 20 mm'ye kadar genişliğe veya takviyelere sahip yassı haddelenmiş ürünler uygundur. Süngü sayısı çerçevenin genişliğine bağlıdır. Minimum 100 mm'lik bir basamağa bağlı kalarak kaynaklanırlar.
  • Zemine kolayca oturmaları için çatalların keskinleştirilmesi gerekir. Bunu yapmak için, öğütücü yaklaşık 30 derecelik bir açıyla kesimler yapar.hakkında... Chernozem için kesim açısı 15'e düşürülebilirhakkında, ancak bu tür süngüler daha hızlı körelir.
  • Ardından, bir destek çubuğu yapın. Burada takviye kullanabilirsiniz, ancak daha sonra kepçenin ağırlığı artacaktır. En az 10 mm kare boru tercih etmek daha iyidir.
  • Sapın tabanı 50 mm kalınlığında dairesel çelik borudan kaynaklanmıştır.
  • Durdurma çubuğu, minimum 5 mm kalınlığında çelik sacdan yapılmış bir yay ile bükülür. Katın yeri, kesim için tabana kaynaklanır ve karşıt iki uç daha sonra sabit çerçevenin çubuğuna sabitlenir.

Tüm elemanlar kaynaklandığında, kürek mucizesinin hareketli kısmını elde edersiniz. Ardından, ikinci sabit yarıyı yapmanız gerekir. Aynı şekilde yapılır, sadece dişlerin keskinleştirilmesine gerek yoktur. Çerçeve, önünde iki durdurma oluşacak şekilde kare borudan bükülür. Kepçenin arkasına T şeklinde bir durdurucu kaynaklanmıştır. Kepçenin iki parçasının bağlantısı hareketli hale getirilmiştir. Bunu yapmak için, pabuçlar yatak çubuğuna ve sabit çerçeveye kaynaklanır, ardından iki eleman bir cıvata veya saç tokası ile bağlanır.İşin sonu ahşap bir sapın takılmasıdır.

Görüşler

Özetlemek yerine, bahçıvanların kürek Plowman mucizesi hakkındaki incelemelerine bir göz atalım.

Lydia Nikolaevna, emekli
Ploughman, 2 yıl önce küçük bir banliyö bölgesini işlemek için bir kürek satın aldı. Elbette aletin kendisi çalışmıyor, ancak yatakları kazmak süngü kürek kullanmaktan çok daha kolay. Alanı patatesleri işlemek için yeterli güç yok, bu yüzden motorlu kültivatörü olan bir kişiyi işe alıyorum.
Bir banliyö bölgesinin sahibi Sergey Stepanovich
Pulluk, arkadan çekmeli traktörün gitmeyeceği alanları gevşetmek için mucize bir kürek satın aldı. Prensip olarak, araç fena değil, ancak beş saatlik çalışmadan sonra kendinizi yorgun hissediyorsunuz. Tek neşe şu ki sırtım ağrıyor, ama ellerim hala yoruluyor.
Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat