Auger ile mucize kar küreği

Karı her zamanki gibi kaldırın kürek sert ve uzun. Böyle bir alet küçük bir alanda kullanılabilir. Geniş alanların temizlenmesi için mekanize kar temizleme cihazları kullanılır. Diyelim ki, burgulu bir kürek kullanırsanız kar temizleme için, daha sonra iş birkaç kat daha hızlı ve daha az işçilik maliyetiyle yapılabilir.

Vidalı kürek çeşitleri

Çok çeşitli burgu kepçelerine rağmen, bu aletlerin tasarım ve çalışma prensibi bakımından benzer bir mekanizması vardır - burgu. Kar yakalamak, öğütmek ve fırlatmaktan sorumlu olan odur. Bu kar temizleme aletini genel olarak ele alırsak, kar temizleme için burgu küreği:

 • Tek aşamalı model, bir spiral şeklinde bükülmüş dairesel bıçaklara sahip bir çalışma mekanizması olarak yalnızca bir burguya sahiptir. Tamburun dönüşü sırasında, bıçaklar karı yakalar, öğütür ve kar kütlesini çıkış manşonundan iten bıçaklara besler.
 • İki aşamalı modelde benzer bir cihaz bulunur, ancak kar atılmadan önce kar rotor mekanizmasından geçer. Dönen pervane, kanatları ile kütleyi gevşetir ve bir hava akışı ile çıkış manşonundan dışarı iter.

Tahrik türüne göre, burgu kepçesi:

 • El aletinin işlevselliği bir bıçak sıyırıcısını andırır, sadece gövdesindeki kar bir burgu ile öğütülür. Buradaki sürücü, operatörün fiziksel gücüdür. Adam basitçe kürekleri önünde iter.
 • Mekanik alet bir motorla çalıştırılır. Ayrıca elektrikli veya içten yanmalı motor olabilir. Mekanik bir kürek, bir motorla donatılmayabilir, ancak arkadan çekmeli bir traktör veya bir mini traktör için bir bağlantı noktası görevi görür. Bu durumda, burgu tahriki, çekiş ünitesinin motoruna bağlanır. Bir kürekle kar atma aralığı 15 m'ye ulaşabilir.El aletlerinde bu tür parametreler yoktur. O sadece karı bir kenara iter. Mekanik burgu kepçeleri, hareket türüne göre farklılık gösterir:
 • Kendinden tahrikli olmayan bir alet genellikle tekerlek yerine kayağa sahiptir. Bir kişinin itici çabalarından uzaklaşır. Motor yalnızca burgunun dönmesinden sorumludur.
 • Kendinden tahrikli aletler, tekerlekler ve paletli paletler üzerinde mevcuttur. Bu tür makineler kendiliğinden hareket eder ve kişi yalnızca tutamağı kontrol eder.

Tasarımdaki önemli farklılıklara rağmen, herhangi bir burgu kepçesinin çalışma prensibi aynıdır.

Kar püskürtücü, tahrik türünden bağımsız olarak hareket etmeye başladığında, dönen burgu karı yakalar ve ardından manşon aracılığıyla yolun dışına fırlatır. Atış mesafesi, çalışma mekanizmasının hızına bağlıdır. Operatör fırlatma yönünü döner bir vizörle ayarlar.

Önemli! Kanopinin açısının değiştirilmesi, karın fırlatma mesafesini etkiler.

Auger mucize kepçe FORTE QI-JY-50

Sıradan bir kürek küçük bir kar alanını temizleyebilir, ancak bu işlem hala zahmetlidir. Kovanın yakaladığı kütlenin yana fırlatılması için önünüzden kaldırılması gerekir. Bu tür işlerden büyük bir yük kollara ve arkaya gider. El ile tasarlandı mucize kürek mekanik bir kar temizleme aracıdır. Tasarımının bir özelliği, boşaltma kovasının içine yerleştirilmiş burgu olmasıdır.

FORTE QI-JY-50 modeli, bu aracın değerli bir temsilcisidir. Bıçağın kendisi dayanıklı plastikten yapılmıştır. Yakalama genişliği - 60 cm Helezon bıçağa sabitlenmiştir. Bir kişi önünde kürek ittiğinde dönmeye başlar. Bu sırada spiral biçimli bıçaklar karı tutar ve yana doğru fırlatır. Burgu sayesinde kişi kürek itmek için daha az çaba harcar.Bu omurgadaki yükü azaltır.

Tavsiye! Elde tutulan mucize kürek, taze düşen karların temizlenmesinde etkilidir. Çok fazla yoksa, temiz havada çalışmak kolay bir ısınma haline gelecektir.

Geleneksel olarak, mucize kepçenin başa çıkabileceği iki tür kar örtüsü ayırt edilebilir:

 • Dışarısı soğuk ve zemin 15 cm kalınlığa kadar kabarık karla kaplı El aletiyle çalışmak için daha iyi bir hava yoktur. Kürek, zemin yüzeyinde kolayca hareket edecek ve burgu, kapağın tüm kalınlığını kapacaktır. Çalışırken, aletin yere göre doğru eğim açısını bulmanız gerekir. Burgu yere temas etmemelidir, aksi takdirde fren yapar.
 • Kar örtüsü doluydu ve gece 30 cm'ye kadar büyüdü.Bir kürek böyle bir katmanla baş edemez. Burgu karda sıkışıp kalacak ve dönmeyecektir. Böyle bir kalınlığı sadece güçlü bir kişi fiziksel olarak hareket ettirebilir. Yaşlılar veya gençler bu işte ustalaşmayacak.

Ancak, ikinci durumdan bir çıkış var. Ustalar, FORTE QI-JY-50 kepçesini yükseltmeyi öğrendiler. Bunun için helezonun önüne 15 cm yükseklikte ek bir bıçak takılır. Bir kişi böyle bir kombinasyon aletini itmeye başladığında, ön kazıyıcı karın üst katmanını sıyırır. Mucizeyi takip eden kürek, kalan 15 cm kalınlığındaki örtüyü kolayca yakalar.

Kendi kendine yapılan mekanik burgu kürek

Fabrika kar küreme makineleri oldukça pahalıdır, bu nedenle birçok usta mekanik kürekleri kendileri yapar. Motor elektrikli olarak kullanılabilir, ancak bir prize takılmasının sakıncası vardır. Ek olarak, kablo sürekli olarak ayak altında dolaşıyor. En iyi hava soğutmalı benzinli motoru bulun. Arkadan çekmeli traktörden bir motor mükemmeldir.

Mekanik bir kepçenin imalatı aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 • Burgu için bir şaft bulmalısın. 20 mm kalınlığında sıradan bir metal boru yeterli olacaktır. Kenarlarda, üzerine 305 numaralı kapalı tip yatakların monte edildiği pimler kaynaklanır. Hemen sürücünün türüne karar vermelisiniz. Kayışlı tahrik ise, muylulardan birine bir kasnak yerleştirilir. Zincir iletimi için moped veya bisikletten bir dişli kullanın. Borunun ortasına 12x27 cm ölçülerinde iki adet çelik levha kaynak yapılır. Omuz bıçaklarının rolünü oynayacaklar. Dairesel bıçaklar, konveyör bantlarından veya araba lastiklerinden kesilebilir. 28 cm çapında dört halkaya ihtiyacınız olacak, bunlar bıçaklara doğru döndürülerek mile tutturulmuştur.

  İyi dairesel bıçaklar çelikten yapılır. Üzerlerinde tırtıklı bir kenar keserseniz, burgu buzlu bir kabukla kolayca kar toplayacaktır.
 • Mekanik bir kepçenin çerçevesi köşelerden kaynaklanmıştır. Cıvatalı bir bağlantı kullanabilirsiniz. Çerçeve üzerinde motor için bir montaj görevi görecek jumperlar var.
 • Kova 50 cm genişliğinde çelik sacdan bükülür Bıçakların çapı 28 cm olduğu için iç taraftaki yarım daire gövdesi 30 cm yüksekliğinde kalın kontrplağın yan duvarları perçin veya cıvata ile sabitlenir. İkinci seçenek, gerekirse kovayı sökme yeteneği nedeniyle daha iyidir. Yan duvarların ortasında delikler açılmıştır ve burada yatakların göbekleri cıvatalanmıştır. Bir dekupaj testeresi ile kepçenin üstünden 160 mm çapında bir delik açılır. Vücudun ortasında, omuz bıçaklarının hemen üzerinde yer almalıdır. Deliğe galvanizli bir branşman borusu takılır. Üzerine kar atma kılıfı takılacaktır.
 • Mekanik bir kepçenin tüm bileşenlerini monte etmeden önce, sürücüyü tamamlamanız gerekir. Burgu miline bir yıldız işareti konursa, motorun PTO'su da benzer bir parça ile donatılmalıdır. Aynısı kasnak kullanılması durumunda da yapılır.
 • Kepçenin montajı, kova içine burgunun takılmasıyla başlar. Bunun için rulmanlı mil, yuvanın yan elemanlarına sabitlenmiş göbeklere yerleştirilir. Helezonlu bitmiş kova çerçevenin önüne cıvatalanmıştır. Çıkış borusuna galvanizli veya vizörlü bir PVC boru takılır.
 • Şasi üzerindeki motor, tahrik kasnaklarının veya dişlilerinin hizası korunacak şekilde konumlandırılmıştır. Motor bağlantıları şasi üzerinde hareketli olmalıdır.Bu, kayış veya zincirin en iyi şekilde gerilmesine izin verecektir.
 • Şasi tekerlek veya kayak olabilir. İlk seçenek, kendinden tahrikli bir araç için kullanmak mantıklıdır. Bu durumda, motorun tekerlek takımına başka bir sürüş yapması gerekecektir. Kendinden tahrikli olmayan bir arabayı tahta kızaklara koymak daha kolaydır. Kayakların karda yürümek daha kolay olacak ve büyük bir rüzgârla oluşan kar yığınıyla aşağı düşmeyecek.

Güç kepçesinin tüm bileşenleri monte edildiğinde geriye kalan tek şey kumanda kolunu takmaktır. 15–20 mm kalınlığında bir borudan yapılmıştır. Operatör için uygun olan herhangi bir formu verirler. Genellikle "P" veya "T" harfine benzer.

Videoda ev yapımı bir kar küreme makinesi gösterilmektedir:

Mekanik kepçe motoru, tüm bileşenler kontrol edildikten sonra çalıştırılır. Helezon, kovanın içinde elle serbestçe dönmeli ve bıçaklar duvarlarına takılmamalıdır. Testten sonra, kendi güvenliğiniz için tahrik ünitelerini bir kapakla kapatmanız tavsiye edilir.

Bir burgu küreği ile kar temizleme hızı yüksektir. Bir insan için böyle bir çalışma, temiz havada sıkıcı bir aktiviteden daha faydalı bir eğlence haline gelecektir.

Geri bildirimde bulunun

Bahçe

Çiçekler

İnşaat